Wczytywanie strony

Fundusze europejskie na cyfryzację firm w województwie podlaskim

Data opublikowania: 10/01/2024

Z przyjemnością informujemy, że decyzją zarządu województwa podlaskiego zostaliśmy operatorem projektu cyfryzacji podlaskich firm z sektora MŚP.

Pieniądze będzie można wykorzystać na wdrażanie technologii cyfrowych, ale też na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa.

Przedsiębiorca będzie mógł przeznaczyć otrzymane dofinansowanie m.in. na: zakup oprogramowania czy usług niezbędnych do realizacji rozwiązań cyfrowych. Elementem projektu może być również podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w firmach. Właściciele firm mogą ubiegać się o dotację w maksymalnej wysokości 85 proc. kosztów inwestycji.

Wsparciem zostanie objęte wdrożenie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych, natomiast wyłączone z niego będą inwestycje o mniej skomplikowanym charakterze, jak systemy operacyjne, oprogramowanie biurowe czy księgowe. Na takie działania są bowiem przewidziane pożyczki w programie regionalnym.

Pieniądze na cyfryzację pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, którym zarządza samorząd województwa.

– To sprawdzeni i doświadczeni partnerzy, z którymi współpracowaliśmy także w poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Wiem, że dzięki nim te pieniądze szybko trafią do podlaskich przedsiębiorców. My, jako zarząd zrobiliśmy swoje, teraz sprawy powierzamy wam – podkreślił marszałek, zwracając się do przedstawicieli wybranych instytucji.

Artur Kosicki zaznaczył, że wdrażanie technologii cyfrowych w firmach jest w obecnych czasach niezbędne.
– Już pandemia nam uświadomiła, że przedsiębiorstwa muszą być przygotowane do działania w szczególnych warunkach – mówił marszałek. – Ale to też są pieniądze na zabezpieczenie przed różnego rodzaju aktami cyberprzestępstw. Akurat Podlaskie jest rejonem, w którym powinniśmy być na ten problem szczególnie wyczuleni – dodał.

Prezes Tomasz Kozłowski podkreśla, że bony na cyfryzację to jeden z ważniejszych instrumentów rozwoju przedsiębiorstw w województwie podlaskim. Maksymalnie można otrzymać 150 tys. zł, a dotacje przewidujemy dla 49 beneficjentów.

Proszę obserwować naszą stronę internetową. Niedługo poinformujemy o dacie rozpoczęcia przyjmowania wniosków oraz udostępnimy więcej informacji.

Czytaj więcej: www.podlaskie.eu

 

 

 

Logotypy: Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój, Rzeczpospolita Polska, PARP, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Adres:

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe

Polski Klaster Budowlany

Polski Klaster Budowlany Prosta Spółka Akcyjna

ul. Pułkowa 11A, 15-143 Białystok

Tel./fax (85) 652 61 07
biuro@polskiestowarzyszenie.pl

Dane rejestrowe:

NIP: 542-290-15-67
REGON: 052252089
KRS: 0000221615

SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy O/d w Zaściankach 07 8060 0004 0842 5276 2000 0010

© 2023 Polski Klaster Budowlany. Wszelkie prawa zastrzeżone.