Wczytywanie strony

Lafarge w Polsce wchodzi na rynek prefabrykacji dzięki przejęciu HM Factory

Data opublikowania: 29/03/2023
zdjęcie fabryk

Lafarge Polska, należący do grupy Holcim, sfinalizował transakcję przejęcia spółki HM Factory, producenta elementów prefabrykacji betonowej do budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Firma dostarcza takie rozwiązania jak ściany, klatki schodowe i balkony. Produkcja HM Factory wynosi 18 tys. m3 betonu rocznie. Firma ma siedzibę pod Warszawą i zatrudnia 70 osób.

– Przejęcie HM Factory stanowi doskonałe uzupełnienia naszą działalność, dzięki czemu będziemy mogli oferować synergię technologii i surowców. Nie mogę się doczekać, żeby powitać pracowników HM Factory, których wiedza specjalistyczna w zakresie wydajnych konstrukcji modułowych będzie nieoceniona w realizacji naszej strategii i przyspieszaniu zielonej transformacji – Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce.

Rozwiązania prefabrykowane cechuje z jednej strony oszczedność materiałów, zaś z drugiej są wytrzymałość i wysoka jakość. Ich wykorzystanie pozwala na zmniejszenie ilości odpadów generowanych w budownictwie, gdyż do produkcji modułowego budynku wykorzystuje się mniej zasobów. HM Factory, dzięki połączeniu z Lafarge skorzysta z innowacyjnych trendów budowlanych, na przykład takich jak druk 3D w inteligentnym projektowaniu czy wykorzystanie niskoemisyjnych cementów oraz systemów izolacji i ociepleń.

Strategiczny cel Lafarge to bycie liderem innowacyjnych i zrównoważonych materiałów budowlanych, a prefabrykacja wpisuje się w jego realizację. Jednocześnie transakcja jest związana z globalną strategią Grupy – Strategią 2025, której celem jest rozszerzenie działalności w zakresie nowoczesnych rozwiązań i produktów w różnych segmentach budownictwa, takich jak pokrycia dachowe, izolacje i renowacje.

Więcej o Lafarge na: https://www.lafarge.pl/

zdjęcie fabryk

Logotypy: Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój, Rzeczpospolita Polska, PARP, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Adres:

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe

Polski Klaster Budowlany

Polski Klaster Budowlany Prosta Spółka Akcyjna

ul. Pułkowa 11, 15-143 Białystok

Tel./fax (85) 652 61 07
biuro@polskiestowarzyszenie.pl

Dane rejestrowe:

NIP: 542-290-15-67
REGON: 052252089
KRS: 0000221615

SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy O/d w Zaściankach 07 8060 0004 0842 5276 2000 0010

© 2023 Polski Klaster Budowlany. Wszelkie prawa zastrzeżone.