Wczytywanie strony

PARP – Akademia Menedżera Innowacji

Data opublikowania: 12/08/2022
logo PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje jedyny w swoim rodzaju autorski program szkoIeniowo-doradczy Akademia Menadżera lnnowacji (AMl). lnnowacje to siła napędowa nowoczesnej gospodarki i katalizator rozwoju każdego przedsiębiorstwa. Tylko te firmy, które sukcesywnie wprowadzają na rynek nowe produkty i usługi osiągają sukcesy biznesowe i mogą skutecznie konkurować na wymagającym rynku.

AMl to program dopasowany do potrzeb przedsiębiorców otwartych na wdrażanie zmian w swoich firmach i zarządzanie innowacjami. Zapraszamy przedsiębiorców do wzięcia udziału w lV edycji projektu. Jego celem jest wyposażenie właścicieli firm i menadżerów w kompetencje umożliwiające sprawne wdrażanie innowacyjnych procesów, produktów i usług w przedsiębiorstwach. AMl składa się z części szkoleniowej oraz równolegle realizowanej w przedsiębiorstwie części doradczej. Wykładowcami i doradcami AMl są uznani eksperci, praktycy, liderzy i mentorzy z dziedziny wdrażania i zarządzania innowacjami. Efektem programu są realizowane konkretne projekty wdrożeniowe, zwiększające konkurencyjność firm wszystkich branż i umożliwiające ich dalszy rozwój. Realizacja szkoleń i doradztwa AMl pozwala na podniesienie kompetencji i wykształcenie menadżerów innowacji nowej generacji.

Program skierowany jest do wszystkich przedsiębiorców bez względu na branżę i rodzaj prowadzonej działalności. Przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie ze środków Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w wysokości 80% dla mikro, małych i średnich firm oraz 50% dla dużych przedsiębiorstw. Nabór rozpoczął się 25 lipca i potrwa do 9 września br.

Zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszam na stronę:
www.parp.gov.pl/ami oraz do kontaktu pod numerem tel. 801 332 202 / 22 574 07 07 lub
adres mailowy: aminnowacji@parp.gov.pl

Obecnie w Programie akredytowanych zostało ponad 80 doradców reprezentujących różne branże i dziedziny z których firmy mogą wybrać osobę która w największym stopniu spełniać będzie ich oczekiwania, dla przykładu potencjalnymi doradcami w programie są:

  1. Witold Kowalski – Mentor, konsultant, trener i CEO z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem biznesowym. Wprowadził do Polski i zarządzał przez trzynaście lat Nike Poland, filią światowego lidera rynku sportowego. Założyciel polskiego oddziału i przez siedem lat dyrektor generalny Telepizza Poland, znanej hiszpańskiej sieci dostawy pizzy. Mentor w projektach innowacyjnych Komisji Europejskiej, Akademii Menadżera Innowacji PARP oraz Fundacji Liderek Biznesu. Holistyczny konsultant, który przez jedenaście lat prowadzenia własnej firmy WK Profit Consulting pomógł ponad dziewięćdziesięciu przedsiębiorstwom z kilkunastu sektorów i wielu krajów przyśpieszyć rozwój, wyjść z kłopotów oraz dostosować się do zmiennej sytuacji rynkowej.
  2.  

  3. Tomasz Pilewicz – Członek Zgromadzenia w Fundacji Mobile Open Society Through Technology, Adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Członek Tow. Ekonomistów Polskich. Principal Consultant w Dziale Transformacji Systemów Ochrony Zdrowia w Philips w Europie Środkowej i Wschodniej. Regionalny przedstawiciel PhilipsHealth Works (akcelerator), Philips Ventures (CVC), ambasador współpracy z Philips Research i Philips Clinical Science. Broker Innowacji w Dzida Consulting (własna działalność doradcza i dydaktyczna w zakresie źródeł, strategii i finansowania innowacji i ekspansji rynkowej dla start-upów, MŚP i dużych przedsiębiorstw). Ekspert Biznesowo-Gospodarczy w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju – ocena projektów badawczych, rozwojowych i innowacyjnych zgłoszonych do dofinansowania środkami publicznymi. W pracy naukowej oraz zawodowej zajmuje się inteligentnymi organizacjami i przedsiębiorczością technologiczną. Absolwent SGH, Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu i Politechniki Wiedeńskiej.
  4.  

  5. Sebastian Siuchta – Posiada 20-letnie doświadczenie biznesowe wypracowane w międzynarodowym środowisku (Warszawa, Frankfurt nad Menem, Szanghaj, Sztokholm) z ukierunkowaniem na Europę Środkowo-Wschodnią. Obecnie jako Dyrektor odpowiedzialny jest za uruchomienie impactowego funduszu inwestycyjnego skupiającego się na Europie Centralnej i Wschodniej i firmach z sektora MŚP. W trakcie jednego z wykonywanych zleceń, jako doradca start-up’u, zaprojektował i zrealizował strategię ekspansji międzynarodowej opartą na mega trendach dekarbonizacji i cyfryzacji. Model biznesowy i propozycja wartości były podstawą do nawiązania współpracy z globalną firmą energetyczną z siedzibą w UE w zakresie współpracy handlowej w projektach PPP na dużą skalę. Jako Business Creation Officer w InnoEnergy odpowiadał za portfolio start-up’ów cleantechowych w Europie Środkowo-Wschodniej, geograficznie odpowiadał za Polskę i 12 hubów w regionie. Wraz z zespołem czterokrotnie zwiększył przychody jednostki biznesowej i podwoił wycenę portfela. Pracując w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w Dziale Inwestycji B+R, odpowiadał za kierowanie Zespołem VC/CVC. Przed dołączeniem do NCBR stworzył ze start-up’u kontrahenta Lasów Państwowych gdzie przygotował ofertę dla Lasów Państwowych, która doprowadziła do podpisania umowy na pozyskanie i dostawę 10 000 m3 drewna w trybie negocjacji z wolnej ręki wszczętych po huraganie, który przeszedł przez północno-zachodnią Polskę w sierpniu 2017 r.;
  6.  

  7. Hubert Dyba – Jeden z liderów projektu, którego celem jest zdefiniowanie, zaprototypowanie i zwalidowanie nowych funkcjonalności platformy NextEEN – narzędzia IT projektu Enterprise Europe Network. Były konsultant ds. innowacji i transferu technologii w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT, zaangażowany w realizację projektu Enterprise Europe Network. Trener nowoczesnych narzędzi biznesowych. Swoją wiedzą wspierał takie inicjatywy jak Samsung LABO, MIT Enterprise Forum Poland, Climate KIC. Jako stypendysta MNiSW w ramach programu Top 500 Innovators wiedzę zdobywał na Uniwersytecie Stanforda w USA.
  8.  

  9. Łukasz Cieśla – Posiada ponad 15 letnie doświadczenie na stanowisku eksperta i zarządzającego w obszarze wdrożeń innowacyjnych produktów w (a) korporacjach i dużych firmach, jak również w (b) regionalnych ekosystemach przedsiębiorczości i innowacji. Koordynował kilkadziesiąt programów innowacji, w tym 20 międzynarodowych programów akceleracji i inkubacji startupów, dla firm takich jak Deutsche Telekom, Intel, Cisco, Nokia oraz w partnerstwie z m.in. Alior Bank, Philip Morris International, International Airlines Group, Oracle czy MobiledgeX. W ramach podejmowanych aktywności biznesowych i doradczych, Łukasz współpracował łącznie z 500 firmami innowacyjnymi (z ponad 20 krajów, z 6 kontynentów). Partnerów biznesowych wspiera szczególnie w obszarze modelowania biznesowego, procesu budowy prototypów innowacyjnych produktów, szybkich i zwinnych testów Lean, wypracowywania partnerstw B2B oraz skalowania biznesu. Obecnie współzarządza firmą Open Innovation House, która za cel stawia sobie wsparcie Klientów biznesowych w dynamicznym rozwoju na ścieżce innowacji.

Baner Rekrutacja do 4 edycji

Logotypy: Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój, Rzeczpospolita Polska, PARP, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Adres:

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe

Polski Klaster Budowlany

Polski Klaster Budowlany Prosta Spółka Akcyjna

ul. Pułkowa 11A, 15-143 Białystok

Tel./fax (85) 652 61 07
biuro@polskiestowarzyszenie.pl

Dane rejestrowe:

NIP: 542-290-15-67
REGON: 052252089
KRS: 0000221615

SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy O/d w Zaściankach 07 8060 0004 0842 5276 2000 0010

© 2023 Polski Klaster Budowlany. Wszelkie prawa zastrzeżone.