W firmie PAGEN zakończono wdrożenie zautomatyzowanego, precyzyjnego i wysokowydajnego centrum obróbczo-tnącego LMT 65 z multiwrzecionem i jednostką tnącą do cięcia i obrabiania profili z aluminium. Dostawę i wdrożenie maszyny przeprowadziła firma Fimtec Polska.
Centrum obróbczo-tnące LMT 65 wdrożone w firmie PAGEN jest bardzo bogato wyposażone. Maksymalna możliwa ilość narzędzi daje duże możliwości obróbcze, co jest istotne zwłaszcza z uwagi na ilość stosowanych przez firmę PAGEN profili aluminiowych. Maszyna wyposażona jest w przedłużony 6-metrowy stół wyładunkowy, który zapewnia automatyczny wyładunek nawet najdłuższych profili ram HST czy słupów fasadowych. Dzięki opcji zagęszczania profili na magazynie wyładunkowym, operator może rzadziej podchodzić do maszyny w celu wyładunku gotowych elementów. LMT 65 posiada nowy design kabiny obróbczej, która jest wyposażona w aktywny LED informujący i podpowiadający operatorowi o statusie maszyny. Ponadto maszyna na dachu kabiny obróbczej posiada odciąg oparów. To tylko wybrane funkcje maszyny, które znacząco poprawiają efektywność i ergonomię produkcji ślusarki aluminiowej – wymienia Jan Byrczek z Fimtec Polska.
Maszyna wyposażona jest w 16 agregatów roboczych, osadzonych na sztywnej zamkniętej konstrukcji multiwrzeciona. Do napędu narzędzi używane są najnowsze wydajne silniki z możliwością gwintowania oraz frezowania pod różnymi kątami poprzez skrajne agregaty. Jednostka obróbcza doposażona jest w laserowe czujniki do wykrywania uszkodzenia narzędzi. Specjalny system rolek CNC podpierających profile niestabilne – tzw. kontrasty umożliwia obróbkę najbardziej złożonych przekrojów profili.
LMT 65 w standardzie wyposażone jest w zaawansowaną jednostkę tnącą, do wszelkich cięć potrzebnych do wykonania drzwi, okien, fasad, konstrukcji przesuwnych HST, czy też ogrodów zimowych. Posiada także piłę z silnikiem 7,5 kW z wysuwem tarczy od tyłu, a także numeryczną kontrolę pochylenia głowicy od 20° do 160°. Powierzchnia robocza wykonana jest z materiału uniemożliwiającego zarysowanie profili oraz wyposażona jest w dysze powietrzne do usuwania wiórów z ciętego detalu.
Wdrożenie systemu LMT 65 poprawia precyzję i szybkość pracy, zwłaszcza, że operacje cięcia i obróbki detali sztangi są wykonywane przy jednym uchwyceniu profilu. Nowa maszyna pozwala na znaczną redukcję ilości transportów pomiędzy stanowiskowych, a także zminimalizowanie czynności nieprodukcyjnych, poprzez wyeliminowanie wielokrotnego przekładania, pobierania i odkładania na wózki przetwarzanych elementów. Dynamicznie rozwijamy sprzedaż systemów aluminiowych, a dzięki wdrożeniu LMT 65 możemy realizować duże kontrakty w jeszcze krótszym czasie – podsumowuje Sebastian Sosin, Dyrektor Produkcji w PAGEN.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
Polityki i regulaminy:
Social Media:
Adres:
Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe
Polski Klaster Budowlany
Polski Klaster Budowlany Prosta Spółka Akcyjna
ul. Pułkowa 11A, 15-143 Białystok
Tel./fax (85) 652 61 07
biuro@polskiestowarzyszenie.pl
Dane rejestrowe:
NIP: 542-290-15-67
REGON: 052252089
KRS: 0000221615
SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy O/d w Zaściankach 07 8060 0004 0842 5276 2000 0010
© 2023 Polski Klaster Budowlany. Wszelkie prawa zastrzeżone.