Wczytywanie strony

Ekoinbud zbudował Bibliotekę Publiczną w rekordowym czasie

Data opublikowania: 15/02/2024

Firma klastrowa Ekoinbud zbudowała Bibliotekę Publiczną w rekordowym czasie – zaledwie 6 miesięcy!

Nowa biblioteka publiczna zlokalizowana przy ul. Kłosowej na warszawskiej Białołęce otrzymała oficjalne pozwolenie na użytkowanie.

Już niedługo znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz – wypożyczalnię z mediateką, salę wielofunkcyjną, pomieszczenia ewidencji na parterze, a także wypożyczalnię dla dzieci, biura i pomieszczenia socjalne na piętrze.

“Prace budowlane trwały od czerwca do listopada. Projekt był szczególnie wymagający nie tylko pod względem czasowym, ale też w zakresie zastosowanej technologii oraz precyzji i estetyki wykonania. Ze względu na prestiżową funkcję obiektu, realizacja wymagała od nas bardzo wysokiej dbałości o szczegóły. O sukcesie tej realizacji najlepiej świadczy fakt uzyskania zgody na użytkowanie bezpośrednio po zakończeniu prac budowlanych” – mówi Michał Oskroba, project manager, EKOINBUD, czyli firmy odpowiedzialnej za budowę, specjalizującej się w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej.

Budynek biblioteki na Białołęce powstał dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii modułowej. Bazuje on na prefabrykowanych elementach drewnianych i żelbetowych oraz wykorzystaniu ciepłej płyty fundamentowej. Wyróżnia go widoczna konstrukcja drewniana, wykonana z belek i słupów. W środku z kolei można zobaczyć sufity drewniane oraz przeszklenia.

“Wśród technologii wykorzystanych w budynku nowej biblioteki wymienić należy m.in. panele fotowoltaiczne umiejscowione na dachu, pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe czy systemy sterowania centralą wentylacyjną, optymalizujące zużycie energii. Wszystko to pozwoliło przygotować obiekt, który będzie nie tylko nowoczesny i zaawansowany technologicznie, ale też energooszczędny i bardzo ciepły” – mówi Tomasz Balcerowski, prezes zarządu EKOINBUD.

Więcej w artykule

Logotypy: Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój, Rzeczpospolita Polska, PARP, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Adres:

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe

Polski Klaster Budowlany

Polski Klaster Budowlany Prosta Spółka Akcyjna

ul. Pułkowa 11, 15-143 Białystok

Tel./fax (85) 652 61 07
biuro@polskiestowarzyszenie.pl

Dane rejestrowe:

NIP: 542-290-15-67
REGON: 052252089
KRS: 0000221615

SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy O/d w Zaściankach 07 8060 0004 0842 5276 2000 0010

© 2023 Polski Klaster Budowlany. Wszelkie prawa zastrzeżone.