Wczytywanie strony

Prezes Grupy Unibep o planach związanych z odbudową Ukrainy

Data opublikowania: 14/02/2024

8 lutego 2024 r. odbyła się konferencja EEC Trends organizowana przez Grupa PTWP. W tym roku głównym celem debaty było sformułowanie istotnych dla gospodarki tendencji, przełomowych technologii, nowych zjawisk i szans, przed którymi staje polski biznes.

W związku z sytuacją geopolityczną w naszym regionie ważnym wyzwaniem jest odbudowa Ukrainy po wojnie. W debacie pt. „Polska, Ukraina, Europa” udział wziął Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Unibep, – Z perspektywy polskiego inwestora bez 100 proc. gwarancji zwrotu nie ma mowy o inwestycjach. Nikt, kto nie jest z branży wojskowej, nie pójdzie z inwestycjami prywatnymi do Ukrainy bez względu na to, czy inwestycje ulokowane są blisko polskiej granicy, czy dalej. Jeśli nie będzie 100 proc. gwarancji bezpieczeństwa, nie namówimy nikogo z pracowników, żeby tam pojechał. Wracając jednak do pytania, czy Polska jako kraj i przedsiębiorcy powinni budować scenariusze i przygotowywać się realnie do odbudowy Ukrainy, to jak najbardziej tak. Powinniśmy zrobić kilka scenariuszy: optymistyczny, pesymistyczny i prawdopodobny i do tego zmierzać – mówił.

Podczas tegorocznej edycji EEC Trends zostały omówione kluczowe wydarzenia w gospodarce, z naciskiem na skutki złożonej sytuacji geopolitycznej, obejmującej wojnę w Europie i kryzys energetyczny. Ponadto ważnymi tematami były kwestie związane z adaptacją gospodarki do wyzwań związanych z klimatem oraz wpływ spowolnienia wzrostu gospodarczego na rozwój biznesu.

EEC Trends jest konferencją poprzedzającą i merytorycznie przygotowującą Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach – największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowej.

foto. PTWP

 

Logotypy: Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój, Rzeczpospolita Polska, PARP, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Adres:

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe

Polski Klaster Budowlany

Polski Klaster Budowlany Prosta Spółka Akcyjna

ul. Pułkowa 11, 15-143 Białystok

Tel./fax (85) 652 61 07
biuro@polskiestowarzyszenie.pl

Dane rejestrowe:

NIP: 542-290-15-67
REGON: 052252089
KRS: 0000221615

SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy O/d w Zaściankach 07 8060 0004 0842 5276 2000 0010

© 2023 Polski Klaster Budowlany. Wszelkie prawa zastrzeżone.