Wczytywanie strony

Paweł Tadejko – Ekspert w obszarach transformacji cyfrowej oraz sztucznej inteligencji

Data opublikowania: 10/05/2024

W obliczu nowych wyzwań cyfryzacji i zmian w przepisach europejskich dotyczących danych oraz sztucznej inteligencji, Polski Klaster Budowlany przyjął strategię ucieczki do przodu. Jednym z pierwszych kroków jest utworzenie nowego stanowiska – Chief Digital Officer (CDO). Powołanie CDO jest odpowiedzią na nowe wyzwania związane z rozporządzeniami Komisji Europejskiej o danych (Data Act) i sztucznej inteligencji (AI Act) oraz obszarów związanych z wdrożeniem ESG. Rozumiejąc potrzebę adaptacji do zmieniającego się środowiska, postanowiliśmy wspierać przedsiębiorców, aby jeszcze lepiej wykorzystywać potencjał danych i AI. Rolę CDO będzie pełnił dr inż. Paweł Tadejko, pracownik Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, który od kilku lat współpracuje z klastrem. Dr Tadejko będzie też naszym reprezentantem w Grupie Roboczej ds. AI, IoT i technologii przełomowych przy Ministerstwie Cyfryzacji.
CDO będzie pełnił kluczową rolę w analizowaniu trendów rynkowych, identyfikowaniu możliwości wykorzystania nowych technologii oraz wdrażaniu rozwiązań cyfrowych, które zwiększą efektywność operacyjną i wpłyną na rozwój klastra. Będzie także odpowiedzialny za koordynację i nadzór nad inicjatywami cyfrowymi w klastrze, łącząc innowacje technologiczne z celami biznesowymi. Członkowie Klastra będą mogli skorzystać z jego konsultacji i doradztwa w zakresie wykorzystania AI w biznesie i transformacji cyfrowej.

 

Paweł Tadejko – Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP) w obszarach transformacji cyfrowej, “data-driven” organization oraz sztucznej inteligencji. Członek Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) przy Ministerstwie Cyfryzacji. Jako ekspert FPPP, współpracuje przy różnych inicjatywach dotyczących transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. Projekty, w których brał udział to Szkoła Lidera 4.0 (w zakresie przygotowania liderów transformacji w firmach), warsztatach dla klastrów kluczowych, czy konkurs Fabryka Przyszłości (audyt dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw).
Pracownik dydaktyczno-naukowy na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Organizuje i kieruje studiami podyplomowymi “Marketing Internetowy”, “Data Science” czy “Projektowanie UX” na Politechnice Białostockiej. Przez ponad 15 lat pomaga korporacjom, firmom i startupom oswajać nowe technologie, jako analityk biznesowy, badacz UX, naukowiec i software/solution architect – głównie w projektach transformacji cyfrowej, Smart City i e-Administracji.
Trzykrotnie doceniony i wyróżniony na “Lista 100”, osób szczególnie zasłużonych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych w Polsce. Pasjonat fotografii i dobrego UX.

Logotypy: Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój, Rzeczpospolita Polska, PARP, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Adres:

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe

Polski Klaster Budowlany

Polski Klaster Budowlany Prosta Spółka Akcyjna

ul. Pułkowa 11A, 15-143 Białystok

Tel./fax (85) 652 61 07
biuro@polskiestowarzyszenie.pl

Dane rejestrowe:

NIP: 542-290-15-67
REGON: 052252089
KRS: 0000221615

SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

Konto bankowe:

Bank Spółdzielczy O/d w Zaściankach 07 8060 0004 0842 5276 2000 0010

© 2023 Polski Klaster Budowlany. Wszelkie prawa zastrzeżone.